Gry, puzzle, klocki - to jest to co lubi moja dwulatka. Mogła by siedzieć całymi dniami i je układać. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajdziecie tego mnóstwo. Mam nadzieję że poniższy wpis będzie dla Was inspiracją czym zająć dwuletniego malucha w domu. Poniższe propozycje są też doskonałym pomysłem na prezent np. na urodziny czy na Święta pod choinkę. Zapraszam Was do wspólnej zabawy :)
1. Naszą przygodę z puzzlami zaczęliśmy z marką Trefl. W sklepie Pepco na półce zobaczyłam Baby puzzle czyli pierwsze puzzle dla najmłodszych. Cena - 19,99 zł. Duże klocki sprawiają że dziecko z łatwością dopasowuje poszczególne elementy obrazka. Układanka rozwija zdolności manualne dziecka. W opakowaniu znajdują się puzzle, które są podzielone na 2,3,4 i 5 klocków. Polecam je bardzo, córka je uwielbia. Sprawdź aktualną cenę TUTAJ
2. Gra edukacyjna "Mamy i ich dzieci" dla dzieci 2+. Gra zawiera 8 elementów z ilustracjami zwierząt Mam i 8 elementów z ilustracjami zwierzątek Dzieci. W tej grze córka uczy się rozpoznawania zwierząt i kojarzenia małych zwierzątek z ich mamami, rozwijając w ten sposób umiejętności manualne oraz zdolność logicznego myślenia. Puzzle są duże i wytrzymałe. Sprawdź aktualną cenę TUTAJ
3. Puzzle CzuCzu - układam robaczki. To kolejne puzzle które córka bardzo lubi, dostała je od babci na urodziny. Wśród znajomych również znane i lubiane. Rozwijają spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia oraz poprawiają zdolności manualne. W zestawie jest 5 czteroelementowych robaczków: biedronka, pszczółka, wąż, motylek, ślimak. Układając te puzzle córka poznaje owady i ćwiczy koordynację ręki. Puzzle są dobrej jakości, bardzo kolorowe, no i dość duże elementy dla dwulatka. Sprawdź aktualną cenę TUTAJ
4. Puzzle drewniane - na allegro można je kupić nawet za 2,50 zł. Fajne jest w nich to że pod spodem mają ten sam obrazek i dziecko musi tylko poszukać w którym miejscu ma położyć dany element. Minusem jest to że córka czasami ma problem aby połączyć dwa elementy ze sobą gdyż tutaj musi użyć ciut więcej siły aby je złączyć.
5. Memo wyd. Granna. Gra zawiera 24 kwadraty wykonane z grubej, solidnie wykonanej tektury. Gra polega na zbieraniu par, jest ich w sumie 12. Ćwiczymy tutaj pamięć i koncentrację. Na chwilę obecną córka jest jeszcze za mała aby grać w memo dlatego rozkładam jej wszystkie karty obrazkami do góry aby je widziała i mówię gdzie jest wiaderko, gdzie jest gitara, gdzie jest rower itd. aż odnajdzie wszystkie pary. Polecam. Sprawdź ceny TUTAJ
6. Układanka edukacyjna "Gimnastyka dla języka i oka też". Tę grę syn wygrał w przedszkolu i jest dla trochę starszych dzieci 4-10 lat ale córka lubi się nią bawić. Karty są dwustronne, do dwóch gier:
1) gimnastyka dla języka
2) gimnastyka dla oka
My bawimy się tą drugą grą czyli ćwiczymy oko. Gra zawiera 30 kart czyli 15 par. Karty stanowią parę, czyli jedna karta stanowi obrazek, a druga jest jego powiększonym elementem. Np. na obrazku znajduje się słoń, motyl, lew itd. oraz elementy: trąba słonia, skrzydełko motylka czy ogon lwa. Córka dostaje ode mnie jakiś element np. ogon lwa i musi odnaleźć do jakiego zwierzaka pasuje ten element.
7. Domino - to stara gra dla dzieci i dorosłych. Gra jest bardzo prosta, a zachęca małe dziecko do myślenia. Ceny sprawdź TUTAJ
8. Sorter drewniany - zabawa 3w1. Uczymy się tutaj kształtów, kolorów oraz sprawności manualnych rąk, gdyż klocki trzeba włożyć w odpowiednie miejsca. Przez kilka pierwszych dni był mały problem, ale teraz córka dopasowuje je bez dłuższego zastanawiania się.
9. Układanka magnetyczna łowienie rybek - jest to zabawka 2w1: puzzle lub zabawa w łowienie rybek na wędkę. Każdy element ma po środku magnez - wystarczy przyłożyć wędkę i złowić rybkę. Po złowieniu wszystkich elementów, można je z powrotem poukładać jak zwykłą układankę. Ćwiczymy tutaj koordynację ręka-oko.
10. Klocki - córka lubi układać, później rozwalać, układać i znowu rozwalać. W domu mamy różne klocki małe, duże, drewniane, plastikowe. Dla 2 latki najbardziej polecam:
- klocki wafle - porównaj ceny TUTAJ
- klocki jeżyki - porównaj ceny TUTAJ
- klocki drewniane
- klocki Lego Duplo
11. Wodne kolorowanki - pisałam o nich kilka dni temu, sprawdź TUTAJ . Malując ćwiczymy prawidłowego chwytu.
Mam nadzieję że spodobały Wam się nasze propozycje gier i zabaw dla dwulatka. Chętnie poznam Wasze zabawy, więc jeżeli macie coś ciekawego to dajcie znać w komentarzu, może coś nas zainteresuje. A ja pomału zaczynam się rozglądać za czymś ciekawym dla 3 latków.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz